Вијести, Регион

Сусрет Јелене Зелинске са српским студентима 27. фебруара

Сусрет познатог руског новинара и писца Јелене Зелинске са српским студентима одржаће се 27. фебруара на Филолошком факултету.

Јелена Зелинска од недавно руководи информативним одељењем Руског Дома у Београду.

Гости овог догађаја моћи ће да добију информације о плановима и перспективама рада Руског Дома, пре свега о информативном раду – развоју сајта и активностима усмереним на приказивање живота Руског Дома, о плановима Руског центра за науку и културу у Србији везаним за јачање веза руских и српских новинара и књижевника.

Неколико речи о новинарству

Циљ овог сусрета је позивање београдских студената на сарадњу. Управо су студенти, који немају искуства, по мишљењу Зелинске, ослобођени шаблонског мишљења и могу да предлажу нове и неочекиване идеје.

Овде, у Србији, Јелена Зелинска наставља да пише чланке за позната руска издања и да координира рад руске новинарске организације «МедиаСоюз», чији је председник.

Неколико речи о новинарству - Јелена Зелинска  са српским студентима на Филолошком факултету

Неколико речи о новинарству – Јелена Зелинска са српским студентима на Филолошком факултету

Руски Дом позива факултете, организације младих и све заинтересоване представнике српске јавности на сусрет са Јеленом Зелинском. Почетак сусрета је у 13.00 часова.

Зелинская Елена Константиновна

Родилась в Ленинграде, окончила факультет журналистики Ленинградского государственного университета. В 1987 году возглавила редакцию самиздатовского журнала «Меркурий». В годы перестройки стала одним из активистов неформального движения.

В содружестве с коллегами основала «Лигу журналистов Санкт-Петербурга» и «Северо-Западную ассоциацию СМИ». В 2001 была избрана вице-президентом общероссийской общественной организации работников СМИ «МедиаСоюз», с 2014 – президент организации. С 2006 по 2010 гг. входила в состав Общественной палаты Российской Федерации, где занималась вопросами сохранения культурного наследия.

В 2015 году стала Советником Российского центра науки и культуры в Белграде, возглавляет информационное направление работы центра.

Широкой аудитории Елена Зелинская известна как автор радио и телевизионных циклов и колумнист в популярных российских СМИ. Публикуется в журналах: «Фома», «Знамя», «Звезда». Авторские колонки известны читателям порталов «Взгляд», «Эксперт», «Православие и мир», газет «МК» и «АиФ».

В 2013 Елена Зелинская дебютировала с первым романом «На реках Вавилонских» Роман сложно уложить в жанровые рамки: для семейной саги здесь слишком мало деталей, а сила художественных образов не позволяет назвать его документальной прозой. Реальные персонажи и исторические события являют перед читателем полуторавековую историю России. Уже через год вышла вторая книга «Дом с видом на Корфу».

Извор: Руски дом (http://www.ruskidom.rs/sr/nekoliko-reci-o-novinarstvu/)

Коментариши чланак

Коментара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *