Утакмицама осмине финала данас ће у Сарајеву бити настављено Свјетско јуниорско првенство за рукометаше.
Репрезентација Босне и Херцеговине од 21 час игра против Египта, а селекција Србије у истом термину састаће се са Холандијом. Хрватска игра од 16 часова, а противник је Тунис.
У посљедњем колу групне фазе такмичења „орлићи“ су побиједили Анголу резултатом 28:22 и заузели другу позицију, те се тако на најбољи начин одужили бањалучкој публици, која је и у овом мечу давала „снажан вјетар у леђа“, а на трибинама „Борика“ окупило се 2.700 гледалаца.
По завршетку меча са Анголом, пред пут за Сарајево, „орлићи“ су ријешили да се одуже публици у Борику, па су им бацали јастучиће са грбом Србије.
Коначни пласмани по групама
А група (Бањалука)
Прво коло: Тунис – Данска 24:34 (14:15), Русија – Ангола 25:19, Србија – Француска 25:24. Друго коло: Ангола – Тунис 23:26, Данска – Француска 29:26, Србија – Русија 24:21. Треће коло: Данска – Ангола 31:18, Француска – Русија 33:28, Србија – Тунис 28:29. Четврто коло: Француска – Ангола 28:23, Тунис – Русија 23:25, Србија – Данска 24:24. Пето коло: Француска – Тунис 28:33, Русија – Данска 21:30, Србија – Ангола 28:22.
1. Данска 5 4 1 0 148:113 9
2. Србија 5 3 1 1 129:120 7
3. Тунис 5 3 0 2 135:138 6
4. Француска 5 2 0 3 139:138 4
5. Русија 5 2 0 3 120:129 4
6. Ангола 5 0 0 5 105:138 0
Б група (Љубушки)
Прво коло: Швајцарска – Холандија 25:22, Њемачка – Алжир 35:21, Хрватска – Катар 21:19. Друго коло: Алжир – Швајцарска 24:33, Катар – Њемачка 22:27, Холандија – Хрватска 23:29. Треће коло: Катар – Холандија 19:26, Њемачка – Швајцарска 29:24, Хрватска – Алжир 30:21. Четврто коло: Њемачка – Холандија 30:29, Катар – Алжир 30:23, Хрватска – Швајцарска 27:20. Пето коло: Алжир – Холандија 24:30, Катар – Швајцарска 29:27, Хрватска – Њемачка 21:22 (8:9).
1. Њемачка 5 5 0 0 143:117 10
2. Хрватска 5 4 0 1 128:105 8
3. Холандија 5 2 0 3 130:127 4
4. Швајцарска 5 2 0 3 129:131 4
5. Катар 5 2 0 3 119:124 4
6. Алжир 5 0 0 5 113:158 0
Ц група (Сарајево)
Прво коло: Конго – Аргентина 25:35, Словенија – Мађарска 33:32, БиХ – Јужна Кореја 26:26. Друго коло: Аргентина – Словенија 17:31, Ј. Кореја – Конго 27:24, Мађарска – БиХ 21:25. Треће коло: Конго – Мађарска 19:37, Аргентина – Ј. Кореја 30:29, Словенија – БиХ 28:24. Четврто коло: Аргентина – Мађарска 21:28, Словенија – Ј. Кореја 34:19, Конго – БиХ 21:31. Пето коло: Ј. Кореја – Мађарска 31:33, Словенија – Конго 42:23, Аргентина – БиХ 25:30.
1. Словенија 5 5 0 0 168:115 10
2. БиХ 5 3 1 1 136:121 7
3. Мађарска 5 3 0 2 151:129 6
4. Аргентина 5 2 0 3 128:143 4
5. Ј. Кореја 5 1 1 3 132:147 3
6. Конго 5 0 0 5 112:172 0
Д група (Зеница)
Прво коло: Шпанија – Египат 28:28, Шведска – Кувајт 30:20, Бразил – Чиле 25:21. Друго коло: Египат – Шведска 21:34, Чиле – Шпанија 21:38, Кувајт – Бразил 23:25. Треће коло: Шпанија – Кувајт 36:27, Шведска – Бразил 29:28, Египат – Чиле 29:15. Четврто коло: Шпанија – Бразил 29:21, Шведска – Чиле 42:15, Египат – Кувајт 31:27. Пето коло: Чиле – Кувајт 32:33, Бразил – Египат 24:27, Шведска – Шпанија 37:27.
1. Шведска 5 5 0 0 172:111 10
2. Шпанија 5 3 1 1 158:134 7
3. Египат 5 3 1 1 136:128 7
4. Бразил 5 2 0 3 123:129 4
5. Кувајт 5 1 0 4 130:154 2
6. Чиле 5 0 0 5 104:167 0
Осмина финала
Олимпијска дворана (данас): (8) Словенија – Бразил (13.30), (5) Мађарска – Шпанија (16), (4) Шведска – Аргентина (18.30), (2) Египат – БиХ (21). „Скендерија“ (данас): (1) Њемачка – Француска 13.30 (часова), (7) Тунис – Хрватска (16), (6) Данска – Швајцарска у (18.30), (3) Холандија – Србија (21). Четвртфинале (Сарајево): Олимпијска дворана (сриједа): (1) – (2) у 13.30, (3) – (4) у 16, (5) – (6) у 18.30, (7) – (8) у 21.