Спорт

Партизан и Војводина далеко од Европе

032514

Фудбалери Партизана и Војводине елиминисани су из Европе. Партизан је доживио дебакл у Туну 3:0, док је Војводина поражена 2:1 од Шерифа.

Партизан је очајно одиграо у Швајцарској, домаћи играчи су лако стизали до шанси и само је срећа спречила већи дебакл „црно-белих“. Кристијан и Марко Шнојвли те Зуфи оконачли су наступ шампиона Србије у Европи.

Војводина је послије солидног првог полувремена примила два јефтина гола половином другог дијела, а би гол Лековића донио наду у 90. минуту, али не и жељени резултат.

Паратизан и Војводина имају још једну шансу да током јесени играју са најбољим европским клубовима. УЕФА ће у петак да жијребом одлучи која ће од 30 поражених екипа из плеј-офа за Лигу Европе да замијени суспендовани Фенербахче.