Спорт

Млади фудбалери Србије преокретом до побједе над С.Ирском

031824

Млада фудбалска репрезентација Србије савладала је синоћ у Горњем Милановцу селекцију Сјеверне Ирске са 3:1, у утакмици девете групе квалификација за првенство Европе.

Због великог значаја утакмице изабраници Радована Ћурчића нису играли на очекиваном нивоу.

Незанимљиво прво полувријеме протекло је без голова, а након десетак минута наставка услиједио је шок и вођство гостију послије велике грешке одбране српског тима.

Греј је искористио несмотреност дефанзиваца домаћина и чинило се да би млади репрезентативци Србије могли да приреде ново разочарање навијачима, након пораза прошлог петка на Кипру (2:1).

Ћурчић је, међутим, извршио правовремене измене у тиму, Србија је изједначила уз помоћ среће аугоголом Моргана, а само минут касније Јојић је преокренуо резултат.

Драгоцјене бодове за другу побједу репрезентације Србије у трећем квалификационом мечу обезбиједио је Витас у 74. минуту.

Србија је преузела друго мјесто на табели са шест бодова заостатка за водећом Белгијом, која има двије утакмице више.

У наредној утакмици млади српски фудбалери дочекују 15. новембра селекцију Белгије.

Србија – Сјеверна Ирска 3:1 (Морган 63. аутогол, Јојић 64, Витас 74 – Греј 54)

Табела:

Белгија 5 4 0 1 7:2 12

Србија 3 2 0 1 6:4 6

Италија 3 2 0 1 4:3 6

Кипар 5 2 0 3 6:7 6

С.Ирска 4 0 0 4 1:8 0

Првенство Европе за младе фудбалере (играчи до 21 године) биће одржано 2015. у Чешкој.