Спорт

ЕП (У-19): Србија у финалу ЕП послије пенала

031824

Омладинска фудбалска репрезентација Србије први пут у историји пласирала се у финале првенства Европе, пошто је данас у првом полуфиналу савладала Португалију послије бољег извођења пенала 3:2, јер је након 120 минута игре резултат био 2:2.

Голове за Србију постигли су Урош Ђурђевић у шестом и Мијат Гачиновић у 85. минуту, док су стријелци за Португалију били Бернардо Силва у 55. и Алексанад Гуедес у 79. минуту.

Јунак у пенал серији био је српски голман Предраг Рајковић, који је одбранио ударце Гуедеса и Жоао Теикшеире, док је шут Луиса Рафаел завршио преко гола.

Стријелци за Србију са 11 метара били су Сергеј Милинковић-Савић, Гачиновић, а одлучујућио пенал погодио је Александар Митровић.

Капитен Марко Павловски погодио је стативу, а ударац Дејана Мелега одбранио је голман Португалаца Бруно Варела.

Утакмици у литванском граду Алитусу претходио је велики пропуст организатора, пошто је умјесто химне Србије „Боже правде“ интонирана химна некадашње СФРЈ „Хеј Словени“.

Српски играчи су одслушали химну, али су се потом скупили у круг и заједно отпјевали „Боже правде“

У другом полуфиналу вечерас од 20 сати састају се Шпанија и Француска.

Финале шампионата за играче до 19 година на програму је у четвртак 1. августа у Маријамполу од 20.45 сати.