Вијести, Спорт

Лига шампиона: „Мурињова војска“ непоражена

БРОЈ ЈЕДАН ЗА „ПЛАВЦЕ“ ЈЕ ПОВРЕДА ПЕТРА ЧЕХА КОЈИ ЈЕ ПАО НА ЛАКАТ И ИЗАШАО ВЕЋ У 18. МИНУТУ

Бункер Челсија на гостовању Атлетику био је непробојан и прва утакмица полуфинала лиге шампиона завршена је без погодака.

Атлетико је играо, Челси очекивано остао на својој половини, па је првих 90 минута полуфинала само најавило каква ће се борба водити наредне среде у Лондону.

У Мадриду је било 0:0, по броју прилику тешко да је резултат могао да буде другачији, иако су „колчонероси“ били екипа која је тражила гол, покушавала да створи предност пред реванш.

Гости, међутим, ниједног тренутка нису одступили од задатка, па је Мурињова војска, у којој је синоћ свих 10 играча у пољу глумило и бекове и штопере, на крају без већих проблема испунила мали циљ пред реванш – да не прими погодак на „Калдерону“

Утисак је и да је Атлетико нападао баш онако како је желео Мурињо, па су ти центаршутеви бекова и крила домаћина били превише слаби за сигурног Џона Терија (до повреде) и Гари Кејхила, а касније и Давида Луиз, који се после изласка Терија вратио на позицију штопера.

Петар Чех

Петар Чех

Атлетико у реваншу неће моћи да рачуна на Габија због суспензије, из истог разлога на другој страни неће бити Френка Лампарда и Џона Оби Микела, али проблем број један за „плавце“ је повреда Петра Чеха који је пао на лакат и изашао већ у 18. минуту, а по првим информацијама дошло је до дислокације рамена.

Велико је питање да ли ће Тери због повреде зглоба наступити наредне среде у Лондону.

Извор: Факти.рс