Вијести, Спорт

Гол Герета Бејла донео Реал Мадриду Куп Краља

Реал из Мадрида је у финалу Купа Краља савладао старе ривале, екипу Барселоне, резултатом 2:1, захваљујући магији Герета Бејла.

Играч од 100 милиона евра узео је ствар у своје руке у одсуству Кристијана Роналда и након 70 метара дугог спринта уз аут линију, пет минута пре краја, погодио за 2:1 и велико славље Мадриђана.

Реал је водио голом Ди Марије у 11. минуту, након сјајне асистенције Бенземе, али је Бартра главом у 68. на центаршут Ћавија, вратио Каталонце у игру.

Стрелац гола за Барсу, није могао да ухвати Велшанина пет минута пре краја. Бејл му је умакао уз аут-линију и упутио се ка голу, да би потом провукао лопту Пинту кроз ноге за први трофеј у ери Карла Анћелотија.

Каталонци су у последњем минуту имали велику шансу за изједначење, али је Нејмар из близине погодио стативу.

Дрхтали су Мадриђани још три минута судијске надокнаде, а када је Кристијано Роналдо у црном оделу утрчао на терен „Местаље“ почело је славље играча и навијача Реала.

Незадрживи спринт Герета Бејла - за први трофеј Реала у ери Карла Анћелотија.

Незадрживи спринт Герета Бејла – за први трофеј Реала у ери Карла Анћелотија.

Поразом у финалу Купа Краља пропао је пројекат Тате Мартина на клупи Барселоне. Шест кола пре краја Примере, Каталонци су иза Атлетика и Реалу, елиминисали су из Лиге шампиона, а изгубили су и Куп Краља.

Извор: Факти.рс